UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

19 stycznia 2014


Jako mama-ogrodniczka w naturalny sposób zwracam uwagę na zabawki z dla dzieci związane w jakiś sposób z tematyką przyrodniczą i ogrodniczą. Jest ich sporo, choć różnej jakości zarówno pod względem merytorycznym jaki i samego wykonania, estetyki, formy. Moje dziecko równie naturalnie taki asortyment lubi. Chłonie (chciał nie chciał) pasje i zainteresowania rodziców. I tak idąc przez wieś moje dziecko 3,5 letnie  potrafi zaskoczyć towarzystwo, gdy wskazując paluszkiem Rudbekię wykrzykuje:

judbekja, judbekja! 
To nie żart. Sama tego nauczyłam i jeszcze wielu innych nazw :P Postanowiłam więc w związku z powyższym co jakiś czas zaprezentować Wam fajne ogrodowe/ogrodnicze gadżety, zabawki dla najmłodszych. Wydaje mi się, że warto przybliżać maluchom tę wdzięczną dziedzinę życia. Niestety jak zapytacie warszawskiego przedszkolaka: skąd się bierze warzywa?, to ten odpowie najczęściej: ze sklepu. Problem dotyczy oczywiście  nie tylko Warszawy, ale ponieważ to mój rewir, to znam go niejako bezpośrednio. 
Na pierwszy ogień idzie mój wczorajszy zakup z Biedronki. Ogrodowe puzzle za cale 15,99 zł. Bardzo estetyczne, edukacyjne, świetnie wykonane. Jedyny minus - ponieważ puzzle to alfabet gdzie każdej literze przyporządkowano jakieś warzywo, owoc lub kwiat, to kilka trudnych liter nie ma swojej roślinki. Np. litera X czy Q. Hmmm. Ciężka sprawa. Ale już literkę taką jak U (też bez pary) można było `ugryźć` choćby Śliwą uleną, a literkę Y może ... Yuccą :) Trochę zabrakło konsultacji `branżowca`. A szkoda... Ale generalnie duży pozytyw :P 


Przy okazji zerknęłam na ofertę garden puzzli w sieci. Oto wybrane, puzzlowe propozycje dla mniejszych i większych dzieciaków, głównie z polskiego rynku:

źródło: http://www.pikinini.pl/


źródło: www.krainazabawek.pl


źródło: http://venco.pl/

mata piankowa dla najmłodszych i nie tylko - źródło: http://iloveyoumom.pl/


źródło:: www.burak.pl


puzzle w walizce -źródło: www.mojulubionybohater.pl


źródło: www.mamissima.pl/


źródło: www.educco.pl
źródło: http://www.babyhop.pl/


źródło:www.smyk.comźródło: www.amazon.comźródło: www.lelong.com.


Przypominam o choinkowym konkursie, który trwa do 24.01.2014!

1 komentarze:

  1. Właśnie trafiłam na tego bloga, widzę mnóstwo fajnych wpisów! Szczególnie świetne te dotyczące dzieci. Też jestem z Warszawy i też mam dwulatka którego próbujuę zarazić miłością do przyrody. Na pewno kupimy sobie te puzzle! Pozdrawiam - Pola/ weekendwogrodzie.com

    OdpowiedzUsuń

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *