UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

18 listopada 2013

Kolejny mój post dedykowany laikom i osobom nie zajmującym się zawodowo projektowaniem terenów zieleni. Postanowiłam wziąć na warsztat program projektowy Graden Composer. 
Darmowe domo możecie pobrać i przetestować TU KLIK. Jest to jeden z najpopularniejszych, prostych programów projektowych, zdecydowanie na użytek domowy. Jeżeli jakiś fachowiec robi Wam w tym projekt - lepiej zmieńcie fachowca. Kiedyś sama go używałam, ale było to bardzo, bardzo dawno temu ale jedynie na użytek własny. Postanowiłam przypomnieć sobie ten program, zobaczyć co się zmieniło na przestrzeni lat. Jednocześnie proponuję Wam krótki kursik obsługi. Takie ABC :) Swój ogródek możecie wg mnie zaprojektować spokojnie, a co ważne zobaczyć go sobie w 3D.
Poza tym program posiada fajne moduły tj. encyklopedia roślin, chorób, wskazania do pielęgnacji, opcje zmienności sezonowej i dobowej.W sam raz na użytek domowy dla początkujących :)
Instalacja programu jest banalna i standardowa. Po uruchomieniu zobaczycie zielony ekran z górnym menu (RYS.1).

RYS. 1.
Nasza pierwsza `lekcja` będzie dotyczyła wykonania planu ogrodu, bo od tego musisz zacząć. Oczywiście nie muszę mówić, że masz mieć swój teren zmierzony. Teraz masz do wyboru kilka opcji rysowania w dowolnych jednostkach. Wybierasz polecenie  `NOWY PLAN` z menu PLIK (RYS.2). a następnie opcji ogrodzenie (= granica działki) z menu WSTAW. (RYS. 3). Możesz rysować posługując się linią, elipsą lub prostokątem. (RYS. 4).

Rys. 2.

Rys. 4.
Dla mojej działki przyjęłam kształt mniej więcej kwadratu (RYS.5). Teraz czas na postwienie domu. Nic prostszego. Z menu WSTAW wybieramy opcję WSTAW OBIEKT (RYS.6). Definiujemy nasz dom i gotowe. Możemy od razu wstawić inne elementy zagospodarowania tj. meble ogrodowe, oświetlenie. Możesz tez skorzystać z gotowego zestawu elementów. Wszystkie można przesuwać potem kursorem (RYS.7).

Rys. 5

Rys. 6.
Rys. 7.

Tak oto uzyskujemy gotowy plan 2D. (RYS. 8).

Rys. 8.
 

1 komentarze:

  1. zostałaś przeze mnie nominowana :)
    zapraszam:
    http://blog-blogerek.blogspot.com/2013/11/witam-was-serdecznie-d-zostaam.html

    OdpowiedzUsuń

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *