UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

8 października 2013

Tuja kojarzy nam się zazwyczaj z odmianą Brabant lub Smaragd. Są to popularne, sztandarowe odmiany zarówno pod względem formy, koloru jak i zastosowania. Jednak wszyscy miłośnicy ogrodów wiedzą, że to przysłowiowy wierzchołek góry lodowej, bo tuje występują w przeróżnych `wzorach i kolorach` :) 
Mamy typowe kolumnowe, kuliste, stożkowate, jajowate, ciemno - jasno-zielone, żółte, małe, duże, średnie itd. Ja dziś na warsztat biorę kolor żółty i właśnie tujom op tym zabarwieniu będę się przyglądać.
A oto moje propozycje:


  • Żywotnik zachodni `Aurescens`, czyli dość wysoka, stożkowata, nieco butelkowata w kształcie odmiana, naturalnie o złotawym wybarwieniu. Dorastado około 2.5 m wysokości po 10 latach. Wymaga dość żyznych, wilgotnawych gleb.
kwiaty-ogrody.pl
  •  Żywotnik zachodni `Golden Globe`, czyli odmiana której wręcz przedstawiać nie trzeba :) Złote kule dorastające do niemal metra wysokości i średnicy. Odporne i uniwersalne. 

www.ekzotika-kosevi.com
 
  •  Żywotnik zachodni `Rheingold`, czyli niewielka, stożkowata tuja, dorastająca do około 1 m wysokości po 10 latach. Bardzo popularna

http://www.majaszkolka.pl
  •  Żywotnik zachodni `Europa Gold`, czyli odmiana podobna do `Aurescens`. Dorasta do 2,5 wysokości. Preferuje gleby żyzne i wilgotnawe, jednak jak każda tuja radzi sobie dobrze niemal w każdych warunkach. 
  • www.sadowniczy.pl          
  • Żywotnik zachodni ` Sunkist`, sztandarowa, złota, żywopłotowa tuja :) Dorasta do około 2 m wysokości po około 10 latach.  Uniwersalna i odporna.


images.kurowski.pl
  • Żywotnik zachodni `Zebrina Extra Gold`, na koniec ciekawostka o pędach dwubarwnych: zielonych u nasady i żółtych na końcach. Dorasta do około 2 m wysokości. Pokrój stożkowy, nieco rozpierzchły.

www.drzewa.com.pl
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *