UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

2 marca 2013

Przedstawiamy gorącą relację z trwającej w Warszawie Ogólnopolskiej Wystawy Storczyków Orchidea 2013. Wystawa odbywa  się gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspozycja, zwłaszcza po niedawnej Gardenii może wydawać się niewielka, ale przyświeca jej zupełnie inna idea. Tu spotykają się prawdziwi miłośnicy tej spektakularnej grupy roślin.  
Oczywiście jest to okazja do wymiany kontaktów handlowych, ale przede wszystkim to miejsce spotkań hobbystów i to się czuję. Słychać wokół bardzo specjalistyczne rozmowy prowadzone z ogromną pasją i znawstwem tematu. Wielu jest także zwykłych miłośników tych pięknych kwiatów, a także sporo studentów. Co do samej ekspozycji, to można było podziwiać stoiska kilkunastu czołowych podmiotów w tej branży: importerów, hodowców, stowarzyszeń. Szczególną uwagę zwracały kompozycje storczykowe Inter Flowers, przywołując profesjonalną formą niedawną Gardenię.
Szczególnie wyróżniały się jeszcze dwie ekspozycje, zlokalizowane zresztą w centralnej części sali wystawowej: Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie oraz ekspozycja Ogrodu Botanicznego UW. Obie ekspozycje "opowiadały" egzotyczne historie podróżnicze. Na pierwszej można było zobaczyć obóz poszukiwacza storczyków z ogniskiem i śpiącym poszukiwaczem, zaś na drugim scenkę w klimacie kolonialnym ukazującą biurko podróżnika - żeglarza, zapewne także poszukiwacza rzadkich roślin w roślin w tropikalnej dżungli.
Wystawa trwa do niedzieli. W jej trakcie organizowane są pokazy i szkolenia. każdy także może zaprezentować swojego storczyka, a także kupić kwiaty i profesjonalne akcesoria do hodowli storczyków. Zdecydowanie polecamy, a tym którzy nie dotrą dedykujemy poniższą foto - relację:storczyki
 
Stoisko Ogrodu Botanicznego UW

Stoisko SGGW

 
2storczyki
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *