UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

5 marca 2013

Sklepy Ikea jak co roku przygotowały dla miłośników tej marki świeżą, wiosenną ofertę. W ciągu kilku ostatnich lat możemy zaobserwować systematyczne rozszerzanie oferty związanej z tzw. outdoorem, czyli zewnętrzną przestrzenią poza domem. Mamy więc całą kolekcję mebli ogrodowych, altany, parasole, donice i pojemniki, szereg dodatków i akcesoriów, a nawet składną podłogę ogrodową. 
Naszą uwagę zwróciło kilka grup przedmiotów. Pierwsza to całkowita nowość w Ikea, czyli gotowe zestawy do uprawy rozsady i całych roślin. I tak znajdziemy w Ikea komplet do uprawy ziół na kuchennym parapecie, lub ich rozsady do ogrodu. Bardzo w obecnym trendzie. Do tej pory tego typu zestawy cieszyły się ogromnym powodzeniem na zachodzie Europy. My zresztą także mamy je w swoim sklepiku.


ogrody

Kolejna ciekawa grupa produktów to meble ogrodowe, które mają stosunkowo atrakcyjne ceny. Oferta jest szeroka i można wybrać coś dla siebie. Najtańszy zestaw jaki znalazłam obejmuje ławkę, 2 fotele i stół przy czym kosztuje 400 zł. To chyba najtańsza tego typu oferta. Ciekawe są też nowoczesne w formie meble plastikowe. Rozważając zakup ogrodowych mebli warto sprawdzić ofertę Ikea. 


Od kilku sezonów w Ikea zaczęły się pojawiać także sztuczne rośliny imitujące kwity doniczkowe i ogrodowe tj. lawenda. Rośliny są wykonane z plastiku, więc są łatwe w czyszczeniu i dość estetyczne. Zaletą tej propozycji jest bardzo naturalna kolorystyka i wygląd zbliżony do oryginałów. Co więcej sztuczne rośliny z kolekcji Ikea bardzo często zauważam w programach telewizyjnych i aranżacjach. Można je było zobaczyć np. w Dzień Dobry TVN. Mimo ogólnej niechęci do roślin sztucznych, tym warto się przyjrzeć. Mogą być np. fajną propozycją dla posiadaczy ciemnych kuchni bądź łazienek, marzących o ustawieniu w nich roślin, lub dla bardzo leniwych lub dużo podróżujących miłośników roślin.


Ostatnią grupą przedmiotów jakie zwróciły moją uwagę w Ikea jest biała linia przedmiotów dekoracyjnych związanych z ekspozycją roślin. Biel jest bardzo modna w tym sezonie i Ikea nadąża za tym trendem. Ja wypatrzyłam drewniane kwietniki w konwencji retro, przenośną cukierkową szklarenkę, oraz białe, metalowe, ażurowe osłonki na doniczki. Dzięki tej serii bardzo fajnie można zaaranżować np. taras lub balkon. z powodzeniem przedmioty te można wprowadzić do wnętrza.


Mimo mieszanych opinii o marce Ikea, ja zachęcam do korzystania z jej produktów, zwłaszcza że jak nadmieniłam asortyment outdoorowy poszerzany jest corocznie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *