UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

27 lutego 2013

cannes
Wyspa Świętego Honorata to jedno z ciekawszych miejsc położonego w pobliżu francuskiego Cannes. Atrakcją niewielkiej wysepki, oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów, jest Klasztor Cystersów założony około roku 400 przez Św. Honorata z Arles.
Do dziś klasztor jest siedziba mnichów i spotkać ich można na wyspie. Dzięki ich obecności znajdziemy tu niezwykłe dla miłośników ogrodnictwa atrakcje: sady oliwne, winnice, warzywniki, zielniki i wiele innych użytkowych akcentów. Wszystko w formie niezmiennej od wieków, a jednocześnie w ciągłym użytkowaniu. Ze względu na stosunkowo mała liczbę turystów, wszystko sprawia bardzo naturalne,
kameralne wrażenie, pobudzając wyobraźnię zwiedzających. Sam klasztor zajmuje znaczną część wyspy, a część jego zabudowań ma charakter warowny, świadczący o niegdysiejszej funkcji obronnej.


Cannes

Inną atrakcją wyspy jest eukaliptusowy las porastający jej część, a także malownicze skaliste mini zatoczki z których rozciąga się widok na wspaniałą okolicę. 


Cannes


W niedalekim sąsiedztwie od Świętego Honorata leży Wyspa Świętej Katarzyny gdzie ponoć przetrzymywano słynnego człowieka w żelaznej masce! 


Cannes

Na wyspę można dostać się własna łodzią lub specjalnym promem odpływającym z Cannes. Obie wyspy stanowią część Archipelagu Wysp Leryńskich.

Cannes

cannes

cannes

cannes

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *