UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

26 lutego 2013

Niedawno w ramach Fajnych Ogrodów utworzyliśmy Katalog Blogów: Architektura Krajobrazu & Ogrody. To zupełnie nowa inicjatywa w zielonej społeczności, dlatego chcieliśmy przybliżyć Wam tę ideę.  
Naszą inspiracją było środowisko bloggerów modowych :) Jak powszechnie wiadomo blogi modowe to najprężniejsza gałąź blogowej społeczności. Dziś pisanie blogów o modzie to prawdziwy biznes. Środowisko to zapożyczyło lub wypracowało własne bardzo skuteczne metody popularyzacji i promocji swoich stron i blogów, tworząc Katalogi Blogów
Katalogów blogów powstaje coraz więcej w różnych tematykach, a ich ideą jest skupianie środowiska blogowego z danej dziedziny. 

Co daje taki Katalog i jak działa?
Katalog opiera się z jednej strony na zbiorczej liście alfabetycznej blogów, a z drugiej prezentuje najnowsze posty bloggerów. Kiedy autor pisze posta automatycznie wskakuje on na szczyt listy postów!  Pozwala to na śledzenie wszelkich nowości, porównywanie treści, aktywności i skraca czas wyszukiwania. W katalog mamy tylko aktywne i aktualne blogi, Nieaktywne dłużej niż 6 miesięcy są usuwane przez moderatora.
Katalog blogów daje nam na przysłowiowym talerzu cała społeczność zielonych bloggerów. Pomaga promować i popularyzować swoje blogi, daje możliwość poznania siebie i swojej twórczości. To nie google gdzie musisz  mozolnie wyszukiwać blogi po frazach i hasłach, przebierając między natłokiem innych stron i informacji. Katalog blogów oferuje esencje, do tego do pewnego stopnia oddziela blogi wartościowe od całej reszty. Tylko aktywne i w miarę regularnie pisane blogi sa w nim uwzględniane. 
Dzięki możliwości porównywania twórczości innych blogerów możemy weryfikować własne treści oraz proponować atrakcyjna tamatykę, unikając dublowania. 
Dla kogo jest przeznaczony Katalog Blogow?
Katalog Blogów jest przeznaczony zarówno dla blogerów  jak i "cywili", szukajacych w sieci informacji. Ci pierwsi mają ze sobą łączność i prosty sposób orientują się w swojej blogosferze, a ci drudzy mają ułatwiony dostęp do informacji i do naszych blogów.
Jak dołączyć do katalogu?
1. Zamieść link do Katalogu (http://blogiogrody.blogspot.com/)  na swoim blogu
2. Następnie napisaćna adres ogproj@gmail.com podając adres i nazwę swojego bloga
Dodanie bloga następuje na zasadzie wymiany linków.

Katalog blogów to obecnie jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji w sieci. Namawiamy do przyłączenia się do nas!

Zobaczcie jak to działa u "Sąsiadów", nie tylko spod znaku Fashion:
Blogi o modzie - fashion i street fashion 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *