UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

26 lutego 2013

Suzhou to chińskie miasto zamieszkiwane przez ponad 5 milionów mieszkańców, zlokalizowane nad jeziorem Tai Hu (delta Jangcy). Tradycyjny ośrodek handlowy, rzemieślniczy i kulturalny wschodnich Chin. W mieście znajduje się sieć kanałów wodnych, a Suzhou nazywane jest Wenecją Dalekiego Wschodu.
Na potrzeby zagospodarowania zatoki oraz terenów centralnych miasta powstał projekt integrujący tkankę miejską, lokalną kulturę oraz warstwę przyrodniczą w jedną zachwycającą całość. Projekt zagospodarowania wykonał w 2012 roku zespół projektantów i planistów
z Chin i Australii - Tract (Australia), FKA (Australia), SIAD (China).
źródło: http://worldlandscapearchitect.com
Zatoka została zagospodarowana  z wykorzystaniem motywu naszyjnika. Kształtowana osiowo zielona przestrzeń wdziera się meandrami w tkankę miejską i łączy płynnie z regularnym terenem zatoki.
źródło: http://worldlandscapearchitect.com
Większość usług i rozrywki zlokalizowano pod poziomem gruntu, tworząc wielowymiarową przestrzeń.
źródło: http://worldlandscapearchitect.com
Projekt jest dojrzały i bardzo nowoczesny. Doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy projektowe. Wiele wskazuje na to, ze chyba czas zwrócić oczy w kierunku Chin, a Suzhou tylko to potwierdza!
źródło: http://worldlandscapearchitect.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *