UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

7 lutego 2013

Pozostając w klimacie wyczekiwania na wiosnę zapraszam na wycieczkę do jednego z najbardziej znanych producentów roślin doniczkowych w Polsce. To miejsce to Hodowlano Rolnicza Spółdzielnia "Dawidy" w Dawidach pod Warszawą. Tam właśnie odbywa się produkcja roślin doniczkowych stosowanych w aranżacjach wewnętrznych, jak i produkcja roślin kwietnikowych, które trafiają m in. na warszawskie kwietniki. 
Istotnym odbiorca produkcji z Dawidów są także centra ogrodnicze i markety. Część roślin wysyłana jest za granicę. Obecnie w miejscach takich jak Dawidy najbardziej czuć wiosnę. Produkcja rusza pełną parą aby zdążyć na czas z ofertą wiosenną. Dawidy to miejsce otwarte zarówno do dla hurtowników jak i detalistów. Przy kombinacie szklarniowym urządzono sklep gdzie nabyć można rośliny oraz akcesoria ogrodnicze. Niewątpliwym atutem takich zakupów jest możliwość zakupu towaru wprost od producenta. 

Hektary rozsady...

Pozwala to na ograniczenie i wyeliminowanie szeregu zagrożeń związanych z niewłaściwym transportem, czy przechowywaniem materiału roślinnego. Nie jest tajemnicą, że rośliny np. w dużych marketach ogrodniczych i budowlanych są krótkowieczne i zazwyczaj sprawiają wiele kłopotów nabywcom, a często po prostu "padają". To właśnie skutek niewłaściwego obchodzenia się z materiałem. O podobnych rzeczach nie ma mowy gdy kupujemy wprost od producenta! 
Ponadto Dawidy  to fajne miejsce - ładny teren dawnego majątku ziemskiego, przekształconego oczywiście w PRL-owski PGR. Atrakcję stanowi możliwość wędkowania w tamtejszych stawach. 
Produkcja pelargonii

Szczegóły oferty: http://hrsdawidy.pl/
Wyprawę do Dawidów można połączyć ze zwiedzaniem pobliskiego pałacu i parku w Falentach oraz rezerwatu ornitologicznego Stawy Raszyńskie. 
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *