UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

7 lutego 2013

A oto kolejny zwiastun nadchodzącej wiosny. Już 22 lutego startują doroczne Targi Ogrodnicze Gardenia w Poznaniu. Targi Ogrodnicze Gardenia to spotkanie, które od sześciu lat łączy i integruje całą branżę ogrodniczą. O ile grono wystawców jest dość mocno sprofilowane, o tyle wśród zwiedzających znaleźć można zarówno właścicieli przydomowych ogrodów, jak i zapalonych działkowców, właścicieli firm ogrodniczych, architektów zieleni, hurtowników, kierowników centrów i sklepów ogrodniczych, szkółkarzy, ogrodników miejskich, dziennikarzy branżowych i wiele, wiele innych osób bardziej lub mniej z branżą związanych. 
Dlatego też chcąc zaspokoić ich potrzeby, organizatorzy targów gwarantują tzw. wartość dodaną w postaci szkoleń, prezentacji czy eventów. Imprezy towarzyszące skierowane są zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów zielonego hobby. Jak więc zaplanować sobie trzy najważniejsze w branży ogrodniczej dni?


Profesjonalnie i biznesowo
Wśród najważniejszych wydarzeń Gardenii 2013 na szczególną uwagę zasługuje konferencja „Miejska Sztuka Ogrodowa”, która tradycyjnie współorganizowana jest przez redakcję miesięcznika „Zieleń Miejska”. Tym razem tematem głównym spotkania będą osiedla ekologiczne. Uznani w kraju i w Europie specjaliści przedstawią perspektywy zrównoważonego rozwoju osiedli, ich potencjał, a także wyzwania, jakie stoją przed twórcami. Nie zabraknie również dyskusji dotyczącej zielonych dachów, roślin w pojemnikach, zielonych ścian
i wertykalnych farm miejskich, które mogą okazać się szansą na rewitalizację miast. Organizatorzy konferencji wraz z uczestnikami podejmą próbę udzielenia odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Jakie będą miasta przełomu?
Z konferencją koresponduje bezpośrednio Konkurs „Zieleń w Mieście”, w którym wziąć udział mogą architekci krajobrazu, projektanci terenów zieleni oraz studenci. Do 11 lutego wszyscy zainteresowani mogą przesyłać prace z koncepcją zagospodarowania terenów poznańskich, przylegających do zbiornika retencyjnego na Wierzbaku, w okolicy ulic Homera i Hezjoda - działka nr 1/952 arkusz 13 obręb Golęcin. Jedna z nagrodzonych prac otrzyma rekomendacje do realizacji. Teren otrzyma nazwę: Park Edukacji Przyrodniczej „Strzeszyn”. Początek realizacji przewidziany jest na rok 2013. Podczas Targów Gardenia swoją obecność zaznacza również właściciele sklepów i centrów ogrodniczych połączonych w Polskich Stowarzyszeniu Centrów Ogrodniczych. Również w 2013 roku szkolenie z zakresu handlu i marketingu w miejscy sprzedaży zorganizowane zostanie w czwartek, 21 lutego, a więc w przeddzień targów. Warto wspomnieć również o warsztatach projektowych, jakie kolejny już raz zostaną przygotowane wraz z Katedrą Sztuki Krajobrazu SGGW. Efekty pracy uczestników będzie można podziwiać na terenie targów 23 i 24 lutego.

Atrakcyjnie, choć hobbystycznie
Organizatorzy Gardenii 2013 zadbają również o potrzeby zwiedzających, którzy będą mogli uczestniczyć w pokazach florystycznych. Tym razem aż trzech organizatorów przedstawiać będzie swoje koncepcje, co sprawi, że pokaz będzie największym i najbardziej atrakcyjnym w historii targów. Uwagę dzieci przykują zaś ogrody pokazowe, których zasadnicza ideą jest interaktywność. Park, a w nim plac zabaw – bezpieczny i całkowicie oddany do dyspozycji najmłodszych. Ponadto ogrody zmysłów, fontanna światła i całe mnóstwo animacji. Już dziś wiadomo, że wiele atrakcji dla zwiedzających przygotowują również wystawcy. Szkolenia produktowe, prezentacje, konkursy – to tylko rąbek tajemnicy, jaki można dziś odsłonić. Targi Ogrodnicze GARDENIA 2013 wraz z imprezami towarzyszącymi rozkwitną już 22 lutego. Aby dobrze zaplanować swój pobyt w Poznaniu, warto na bieżąco śledzić stronę internetową www.gardenia.mtp.pl, aby żadna istotna informacja nie umknęła uwadze. 

na podstawie mat: http://gardenia.mtp.pl/pl/informacje_dla_mediow/informacje_dla_prasy/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *