UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

28 stycznia 2013


Frankfurt nad Menem to jedno z największych w Europie i na Świecie centrów komunikacyjnych i biznesowych. Jego dzielnica targowa tzw. Messe jest znanym miejscem gdzie odbywają się światowe targi i wystawy.
Dzielnica biznesowa i targowa zlewają się w zasadzie w jedną całość tworząc kompleks biurowców, wieżowców i hal wystawowych. Architektura jest bardzo nowoczesna. Dominuje szkło i stal, przez co mamy wrażenie pobytu w Nowym Yorku. Takich widoków jeszcze w Polsce nie mamy… Co dla mnie ciekawe w tej nowoczesnej i nieco „odczłowieczonej” dzielnicy znajduje się dość sporo zieleni w bardzo fajnych nowoczesnych aranżacjach.
W szczególności zachwycił mnie prezentowany na jednym ze zdjęć niemal naturalistyczny strumyk z kępami żółtych kosaćców na brzegach. Pośrodku strumyka buchają gejzery wody ustawione w rytmicznym porządku. W ogóle woda to obok zieleni kolejny bohater tamtejszych aranżacji.

Inną szczególnie ujmująca dla mnie rzeczą było wprowadzanie tzw. zielonych torowisk, po których poruszają się tramwaje. Torowiska są obsiewane trawą. Jest ona jednak tak dobrze utrzymana, ze efekt powala!

Liczną są także nowoczesne ogromne, sięgające kilkunastu metrów, rzeźby – instalacje. Wszystko to w połączeniu z architekturą budynków tworzy, niesamowity industrialny klimat. Widać także skalę nakładów finansowych. Nie ma mowy o prowizorce. Mamy wzorcową przestrzeń publiczną. 
Barokowa inspiracja w nowoczesnym wydaniu

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *