UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

30 stycznia 2014


 e-projekt ogrodu 


Ideą przyświecającą przygotowaniu formuły e-projekt ogrodu było maksymalne uproszczenie mechanizmu wytwarzania produktu jakim jest projekt, przy absolutnym zachowaniu najwyższej jakości samego produktu. 

Lata doświadczeń pracy projektowej i wykonawczej pozwoliły mi na wypracowanie skutecznych standardów pracy na odległość. Wiem jak i o co pytać Klienta. Czuję , czytam miedzy wierszami, po prostu wiem :) 
Gdy materiał wyjściowy jest źle przygotowany, Klient nie jest w stanie go dobrze opracować, nie przyjmuję zlecenia i zwracam pieniązki. Bo Klient, który nie radzi sobie z przygotowaniem materiałów nie poradzi sobie, tym bardziej, z przeniesieniem projektu w teren.  
Bo każdy e -projekt przygotowany jest całkowicie w oparciu o materiały przesłane przez Klienta, który staję się współtwórcą swojego projektu i wykonuje część prac tradycyjnie przypisanych wykonawcy. Moi Klienci radzą sobie  z tym doskonale. Zaskoczyli mnie już nie raz wysokim poziomem graficznym i merytorycznym. Serio!

Założeniem e-projektu jest maksymalne obniżenie ceny przy zachowaniu jakości profesjonalnego, tradycyjnego projektu, a także dopasowanie do potrzeb i oczekiwań.  przy jednoczesnym, maksymalnym ograniczeniu nakładów czasu, kosztów i pracy, tam gdzie jest to zbędne :) np. rozmowy telefoniczne, wydruk projektu, wizja lokalna i dojazd do klienta, kolejne korekty i konsultacje itd. 
E - projekt przygotowuję na podstawie:
  • jednorazowej, szczegółowej ankiety wypełnionej przez Klienta, 
  • przesłanej mapy terenu 
  • oraz ew. zdjęć stanu istniejącego i inspiracji.
W efekcie Klient otrzymuje pełnowartościowy, koncepcyjny projekt ogrodu wraz z ew. podjazdem, ścieżkami, oczkiem wodnym itp. 

W ramach e-projektu Klient otrzymuje:
  • zwymiarowany rzut 2D w technice czarno-białej
  •  zwymiarowany rzut 2D w technice kolorowej
  •   Listę gatunków w języku polskim wraz z uwagami  w formie tabelarycznej.
Na blogu niejednokrotnie poruszałam tematy wykonawcze, jak i samego przenoszenia projektu w teren. Będę to robić nadal, m in. z myślą o amatorach e-projektów. Aby ułatwić im działania i pokazać proste metody radzenia sobie z tylko, z pozoru trudnym, samodzielnym wykonaniem projektu. Bo uważam, że znacznie trudniej wykonać dobry projekt, niż dobrze przenieść go w teren. I o ile do tego pierwszego potrzeba lat zbierania doświadczeń, o tyle do tego drugiego można być niemal amatorem. Oczywiście mówimy tu o poziomie e-projektu, który zawsze aranżuje tak, aby był wykonalny w 100% dla laika. A o ile pojawiają się bardziej zaawansowane elementy jak choćby nawierzchnia, zawsze jest to wynikiem konsultacji z Klientem. Najczęściej takie elementy wprowadzam na wyraźne  życzenie Klienta, który z góry zakłada zlecenie ich fachowemu podwykonawcy.

Proces tworzenia e-projektu jest bardzo sprawny i szybki. Po zakupie Aukcji Allegro Klient otrzymuje ode mnie szczegółowe wytyczne wraz z kompleksowym formularzem do wypełnienia. Gdy otrzymuję komplet materiałów w ciągu kilku dni roboczych osobiście przygotowuje projekt. Pracuję na Programach: Autocad, Corel, SketchUp. Wówczas, gdy zaczyna się moja praca nie prowadzę już konsultacji i nie kontaktuję się z Klientem (kolejna oszczędność na konsultacjach). Poniekąd więc od samego Klienta zależy na ile projekt będzie spełniał jego oczekiwania. Bo ja uwzględniam niemal wszystkie życzenia Klienta, chyba, że ich odrzucenie jest faktycznie uzasadnione.Wówczas tłumaczę i uzasadniam, daję wybór, zamiennik etc.

Zmiany 2014
E -projekty będą w sprzedaży od początku lutego. Na razie jeszcze w starej formule i na starych zasadach. Jednak BĘDĄ ZMIANY. Jeszcze nie teraz. Najpewniej z początkiem marca. Zmienią się nieco ceny. Poprzedni rok, jako pierwszy rok działania tej usługi był dla mnie testowy. Patrzyłam ile czasu zajmuje mi wykonanie projektu i przekładałam to jego wycenę. Dziś wiem już dość aby uczciwie i wobec siebie wycenić usługę. Bo czasem pracowałam mocno po kosztach. Podwyżki będą. Ale niewielkie. Bo e-projekt ma być TANI. Inaczej nie ma racji bytu.  Dlatego możecie się spodziewać wzrostu cen w granicach 10- 20 PLN. Nie więcej :) Być może nieco wydłuży się czas oczekiwania - bo zainteresowanie jest ogromne :)

I tak kończąc wynurzenia ws e-projektu sygnalizuję: nie czekajcie wobec powyższego aż będzie wiosna. Jeszcze mam stosunkowo mało pracy. Potem, gdy ruszy sezon, jak co roku, będzie kolejka. A teraz na spokojnie możemy działać :) Zapraszam więc na Allegro od przyszłego tygodnia. Dam znać na FB gdy ruszy sprzedaż :) 

Szczegóły cenowe oraz informacje o innych formach współpracy ze mną znajdziecie TU.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *