UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

5 grudnia 2013

Czas świąteczny się rozkręca. Serwuję więc kolejną ( i nie ostatnią) propozycję na fajne, świąteczne ozdoby. Znowu wieniec. 
Tym razem nieco bardziej skomplikowany w wykonaniu, ale też bez przesady. Konstrukcja bazuje na czerwonawych pędach. I tu oczywiście polecam Dereń biały `Sybirica`. Proponuję tym razem użycie białej farby do wykonania komponentów. Każda do tzw. drewna i metalu się nada, ale oczywiście polecam te maksymalnie przyjazne środowisku, hipoalergiczne, bezwonne. Ja użyłam emalii akrylowej Dekoral.  Reasumując do wieńca potrzebujecie:

- czerwone elastyczne pędy
- drut
- szyszki
- orzechy
- sznurek
- farbę
- filc ( na sowy)
- pistolet klejowy 
- kombinerki

Reszta to banał który nie wymaga prawie omawiania. Wiem, że najwięcej kłopotu sprawia formowanie regularnego wieńca. Tu trzeba trochę pokombinować, poprzeplatać, czasem ścisnąć drutem uparte gałązki, aby uzyskać ładne kółko :) Ale generalnie to prościzna na poziomie podstawówki :) Tak nawiasem mówiąc to ciekawe, czy ktoś w ogóle jeszcze pamięta zajęcia ZPT? Bo chyba już ich nie ma w szkole...
2 komentarze:

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *