UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

19 sierpnia 2013

Powracam raz jeszcze do czeskiego Ołomuńca aby na chwilkę zabrać Was do tamtejszego parku miejskiego. Otacza on pozostałości starych miejskich murów. W ogóle Ołomuniec to zielone  miasto z rozległymi terenami parkowymi (kilka parków) przystosowanymi do różnorodnych form rekreacji. W parku miejskim miłośnicy ogrodów znajdą sporo atrakcji, w tym piękne oranżerie, gdzie odbywają się coroczne wystawy kwiatów Flora (szczegóły: kliknij tu). Ja w tym roku niestety nie dotarłam ani na wystawę ani na teren szklarni, więc nie pokaże ich w tym wpisie. Natomiast chciałabym pokazać Wam inną fajną rzecz jaką zauważyłam w ołumunieckim parku, a mianowicie nietypowe kładki spacerowe, zbudowane tak aby piesi przechadzali się w koronach drzew.
I choć konstrukcje pamiętają chyba jeszcze poprzednią epokę, a samo wykonanie jest nieco toporne wg mnie, to sam pomysł i jego idea bardzo mi się spodobał. Kładki są długie - takie chodniki w koronach drzew. Zresztą oceńcie sami :)2 komentarze:

  1. Byłam, ale nie zwiedziłam, tylko przejazdem, a szkoda.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nic szczególnego.

    OdpowiedzUsuń

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *