UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

11 czerwca 2013

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, tak więc czas aby zaprezentować coś tym temacie. Tym razem zapraszam do pięknej Chorwacji  i do jednego z jej prawdziwych skarbu - Parku Narodowego Jezior Plitwickich. 
Ochrona tego terenu sięga początków XX wieku, gdy utworzono tu rezerwat przyrody.  W1979 roku   znalazł się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
Jego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą kilkudziesięcioma wodospadami (ponoć jest ich ponad 90). Woda w jeziorach jest turkusowa i stanowi niebywałą atrakcję nawet, dla osób nieco mniej rozmiłowanych w przyrodzie. Niezapomniane  widoki i surowa przyroda.


Park można zwiedzać kilkunastoma trasami, na których są odcinki do pokonania pieszo, niewielkimi statkami pasażerskimi oraz pociągiem. Średnio wygląda zwiedzanie gdy macie ze sobą dziecięcy wózek, który niejednokrotnie trzeba przenosić :) Najkrótsza trasa jest szacowana na czas do 2 godzin, najdłuższa to 8 godzin.
Zdecydowanie polecam ten unikatowy obiekt.


1 komentarze:

 1. Witaj,
  Świetne zdjęcia,
  Wiele ludzi, którzy zaczynają od bramy 2 dochodząc do najlepszych widoków jest już tak zmęczona, że nawet się nie zatrzymuje :)
  Zamieszczam link do zdjęć z naszej podróży --> http://crolove.pl/jeziora-plitwickie-piekno-chorwackiej-przyrody/

  Pozdrawiam
  Wojtek

  OdpowiedzUsuń

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *