UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

15 marca 2013


W dniach 11-13 marca w hali Expo w Warszawie odbyły się po raz 21 targi oświetleniowe. Z informacji zamieszczonej na stronie organizatora wynika iż są to największe targi oświetleniowe w Europie Środkowowschodniej. 
Faktycznie, są największym wydarzeniem oświetleniowym w Polsce, ale niestety dużo im jeszcze brakuje do targów odbywających się we Frankfurcie. Wstęp na targi jest zazwyczaj bezpłatny po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie organizatora, w innym przypadku wejściówka płatna – w tym roku 20PLN. 
Tragi odbywały się w dwóch halach – w pierwszej w większości wystawiali się producenci polscy względnie europejscy, druga dedykowana była wystawcom z Chin oraz branży oświetlenia zewnętrznego (ulicznego, parkowego) i branży automatyki oświetlenia. 

Niestety targi z roku na rok przekształcają się w ekspozycje oświetlenia wnętrzowego – domowego, przez co zaczynają być adresowane dla zwykłych odwiedzających, względnie architektów wnętrz niż dla branżystów (oświetleniowców, elektryków, architektów, architektów krajobrazu). W większości przypadków pokazywane są oprawy typu zwis, kinkiet, lampka biurkowa, lampa podłogowa. 


W tym roku tylko kilku producentów pokazało skromną ekspozycję sprzętu do oświetlenia ogrodów. Były to słupki ogrodowe, oprawy typu oczka wpuszczane w ścianę, bądź podłoże. Większość produktów wykorzystuje energooszczędną technologię LED, co w odniesieniu do oświetlenia dekoracyjnego ogrodu ma nie małe znaczenie. Oprawy dedykowane do ogrodów przydomowych oferowały m.in. firmy BRITOP LIGHTING, KANLUX, LŁ (DAWNIEJ LANGE ŁUKASZUK), LUG LIGHT FACTORY, a oprawy parkowe lub do przestrzeni publicznych: ART.-METAL, DISANO POLSKA, ELGIS-GARBATKA, ELMONTER, ROSA, SCHREDER POLSKA. 
Ciekawostką na targach była część ekspozycyjna zatytułowana Wystawa Designu oraz…prezentacja samochodów z napędem alternatywnym. Czy warto? Jeśli szukamy gadżetów – tak, jeśli szukamy interesujących/konkretnych produktów – lepiej zamówić katalogi producenta.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *