UWAGA! BLOG PRZENISIONY

NOWE WPISY ZNAJDZIECIE NA WWW.FAJNEOGRODY.PL .

28 grudnia 2012

Do Ludwiksburga trafiłam zupełnie przypadkiem kilka  ładnych lat temu. Po prostu zatrzymaliśmy się z mężem w pobliżu na nocleg i następnego dnia okazało się, że w bardzo blisko naszego hotelu jest tren wspaniały pałac i ogród i nie dość tego odbywa się tam doroczny festiwal dyni, co widać na kliku zdjęciach :)

  Była to ogromna piknikowa impreza dla całej okolicy. Cudowne niemieckie tuczące żarcie (kiełbaski, piwko – ja lubię). Do tego muzyczka i piękna pogoda. Okazało się, że Ludwigsburg to niesamowite miejsce pod wieloma względami. Oczywiście był piękny, zadbany barokowy ogród, wielgachny pałac i kupa atrakcji. Ja sobie potem poczytałam okazało się, że Ludwiksburg był wzorowany na pałacu w Wersalu – faktycznie coś z niego ma, ale naśladowanie Wersalu jest w zasadzie niemożliwe i moim zdaniem lepiej się za to było nie zabierać. Okazało się jednak, że pałac to mały pikuś. 
Bo oto w części parku urządzono wspaniały ogród bajek (Niemcy lubią taki sztafaż). Naprawdę fajna atrakcja i akurat w tym przypadku udało się uniknąć wrażenia tandety. Byliśmy tymi „bajkami” oczarowani. A dzieciaki, których był tego dnia masa wniebowzięte. I tym sposobem dla każdego cos fajnego. Monumentalny pałac i ogród połączono zręcznie z bardzo lekka formułą bajkowej krainy. Chce takie u nas! 

Oczywiście bajki zajmują tylko część parku. Jest także bardzo reprezentacyjny, osiowy, regularny, parterowy ogród przy pałacu, gdzie absolutnie wszystko jest max zadęte, nadęte i poważne jak na wersalskiego klona przystało. Szczegóły dot. ogrodów Ludwigsburg znajdziecie tutaj (od razu podaje link z tłumaczeniem).

Cały obiekt łączy w sobie style baroku, rokoko i empire. Ciekawostka jest muzeum mody które znajduje się w pałacu, obok muzeum sztuki barkowej i porcelany. Ponieważ zniszczenia wojenne ominęły pałac i park praktycznie stan obecny nie odbiega jakoś szczególnie od pierwotnej XVIII wiecznej formy.
Bardzo fajny obiekt do zwiedzania!0 komentarze:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytacie:

Pamiętaj:

Zdjęcia i teksty zamieszczone na blogu są w większości mojego autorstwa. Chcesz skorzystać, napisz. Nie kopiuj bez mojej pisemnej zgody. Dziękuję :)

Kontakt ze mną:

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *